Статуа На Хиндуистичката Божица Анапурна Парвати Давање Храна, Храмот Лакшман, Ришикеш, Утарахан, Уметност Врамена Со Религија Печатена Ѕидна Уметност Од Годонг П?
Свеж

Статуа На Хиндуистичката Божица Анапурна Парвати Давање Храна, Храмот Лакшман, Ришикеш, Утарахан, Уметност Врамена Со Религија

DEN 136.64

Достапно е за нарачката

Ова печатење во рамка има комбинација на рамка и подлога избрана за да ја надополни вашата уметност. Печатењето што прикажува остри, живописни слики и висок степен на точност на бојата. Е заштитен и зајакнат со оваа рамка која е рачно изработена во САД од најдобрите материјали.Исто така оваа врамена уметност сигурно ќе се вклопи во вашето живеење и вечера rooms.It пристигнува подготвен да висат со сите потребни хардвер. Наслов : Статуа На Хиндуистичката Божица Анапурна Парвати Која Дава Храна Храмот Лакшман Ришикеш Утарахан. Тема : Ѕидна Уметност. Уметник : Годонг. Завршена Големина : 21 х 26 инчи. Тип На Производ : Рамка. Материјал : Хартија. Рамка Материјал : Дрво. Стил На Домашен Декор : Ѕидна Уметност. Бренд : . Боја : Мулти-Боја. Врамени. Завршена Висина : 1.5 во. Завршена Тежина : 1 КИЛОГРАМ. Вклучен Висечки Хардвер. Рачно Завршена Од Експерти во САД.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.