ВЦ Г206С-Г R Супер Игри Графичка Картичка
Свеж

ВЦ Г206С-Г R Супер Игри Графичка Картичка

DEN 11984.00

Достапно е за нарачката

Новиот Ge Force RTX СУПЕР? Серијата има уште повеќе јадра и повисоки часовници, што ви носи перформанси што се до 25% побрзи од оригиналната Серија RХ 20 и 6Х побрзи од Графичките Процесори од серијата 10 од претходната генерација. Тоа е време да се подготват и да добијат супер моќи. Технологија нула Замрзнувач : Запирање на вентилаторот во ситуации со мало оптоварување, одржување на средина без бучава. Консолидирана платформа која го нуди целиот софтвер, вклучувајќи ја и функционалноста НА МИСТИЧНАТА СВЕТЛИНА за вашиот производ ЗА ИГРИ НА МСИ. Зголемете Ја Брзината На Меморијата На Часовникот : 1695 MHz 14 Gbps, 8 GB GDDR6, Display Port x 3 HDMI x 1.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.