Систем за Внесување Ладен Воздух 21-404Б Одговара избери: 1994-АКУРА ИНТЕГРА, АКУРА ИНТЕГРА СЕ
Свеж

Систем за Внесување Ладен Воздух 21-404Б Одговара избери: 1994-АКУРА ИНТЕГРА, АКУРА ИНТЕГРА СЕ

DEN 2.67

Достапно е за нарачката

C. A. S. ACU INT 94-01 GSR Системот За Изведба На Ладен Воздух AEM 21-404 B произведува коњски сили и вртежен момент со замена на рестриктивниот фабрички филтер за воздух на вашето возило и куќиштето за довод на воздух. Овој систем за внесување воздух е дизајниран, подесен и дино-тестиран за да одговара на специфични модели На Акура Интегра Гс-Р. Воздухот влегува во системот преку преголем синтетички филтер за воздух што Може да се пере аем за извонреден проток на воздух, филтрација и перформанси. Филтерот за воздух се преместува на бунарот на совозачкото тркало, кој е дизајниран да ја намали температурата на влезниот воздух и да ги зголеми коњските сили. Доводната цевка е конструирана од алуминиум свиткан во мандрела со издржлива сина завршница обложена со прав. Овој систем за довод на воздух е развиен за да се приспособат на фабричките уреди за контрола на емисиите на моторот, вклучувајќи црево за дишење на моторот и црево за бајпас за вода. Заострениот филтер за Воздух ВО ФОРМА НА Цилиндар AEM е направен од медиум за синтетички филтри без масло, кој може да се користи до 100.000 милји пред да биде потребно чистење (во зависност од условите за возење). Системот за внесување воздух е поддржан од Доживотната Ограничена Гаранција На АЕМ. Некои доводи за воздух НА АЕМ не се легални за продажба или употреба Во Калифорнија и други држави кои ги усвојуваат стандардите За емисија На штетни гасови Во Калифорнија, додека други се 50 државни правни. Погледнете ги апликациите за возила 21-404Б за да го одредите правниот статус за секое возило. Систем За Внесување На Ладен Воздух. Одговара Изберете : 1994-1996 АКУРА ИНТЕГРА 4 Цил 1,8 Л 2000 АКУРА ИНТЕГРА СЕ 4 Цил 1,8 Л 1997-1998,2001 АКУРА ИНТЕГРА ГСР 4 Цил 1,8 Л 1999 АКУРА ИНТЕГРА РС СЕ 4 Цил 1,8 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.