Заштитен знак Ликовна Уметност Животот На Кабината Платнена Уметност Од Винсент Кохар
Свеж

Заштитен знак Ликовна Уметност Животот На Кабината Платнена Уметност Од Винсент Кохар

DEN 2601.60

Достапно е за нарачката

Уметник : Винсент Кохарсубјект : Народен Стил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија, оваа подготвена за закачување, уметничко дело завиткано во галерија има поглед одозгора надолу на луѓе кои работат во кабини во црно-бела сцена.Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. Винсент Кохар "Кабина Живот" Платно Уметност.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.