Мотор а Ц Течно Црево ЗА Ладење ИФ-Одговара изберете: 2004-ФОРД ЕКОНОЛИН
Свеж

Мотор а Ц Течно Црево ЗА Ладење ИФ-Одговара изберете: 2004-ФОРД ЕКОНОЛИН

DEN 1.67

Достапно е за нарачката

Специфичните дизајни на апликацијата овозможуваат лесна инсталација. Сите дизајни На Моторни Цевки се подложени на ригорозни лабораториски и реални тестови со цел да се исполнат инженерските стандарди на Форд. Висококвалитетните материјали се дизајнирани да помогнат да издржат вибрации, екстремни температури и груби хемикалии, како и пукнатини, оштетувања и истекување. Цевките мора да поминат тестови за отпорност на статички и динамичен притисок, притисок на пукање и екстремни температури. Тестирањето со рафал ги подложува линиите на над 1.750 PSI за да помогне да се обезбеди интегритет на цревото и фитинзите кога се подложени на високи температури. Линиите за климатизација се тестираат за мерење на загубата на ладилното средство во текот на една година. Вибрации тестирани за откривање на несакани звуци на резонанца. Цевките мора да поминат 1.000 часовни тестови за истекување за да помогнат да се обезбеди отпорност на корозија. Флексибилните делови на цевките се зајакнати со полиестер со плетенка за дополнителна цврстина. Изолаторите од пена помагаат во заштитата од триење и можни штракаат под хаубата. Цевките за климатизација вклучуваат фитинзи, вклучени се Прстени, заптивки и изолатори, како што е применливо. Тврдите линии се претходно свиткани за да се вклопат и држачите за монтирање се вклучени таму каде што е применливо. Поддржана Од Гаранцијата За Делови За Сервисирање На Мотоцикли која нуди 2 години, неограничена километража, ограничена цена на трудот и без комерцијални исклучоци. Гаранцијата е поддржана на национално ниво од дилерите На Форд/Линколн и Овластените Дистрибутери на Форд. Единствените делови препорачани Од Компанијата Форд Мотор за возила Форд, Линколн и Меркур Хидрауличните Цевки и Линии на Мотоцикли се дизајнирани да обезбедат оригинални перформанси и сигурност на опремата. Сите делови За Мотоцикли се подложени на ригорозни лабораториски и реални тестови со цел да се исполнат строгите инженерски стандарди на форд. Врски Со Возила Среден/Тежок Камион Форд Е-450 Супер Должност : 2004-2010 Автомобил/Камион Форд Е-350 Клуб Вагон : 2004-2005 Е-350 Супер Должност : 2004-2010 А/Ц Течност За Ладење Црево.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.