Парвез Таџ Бела Светлина Шума Бело Дрво Ѕид Уметност, 15 45
Свеж

Парвез Таџ Бела Светлина Шума Бело Дрво Ѕид Уметност, 15 45

DEN 683.84

Достапно е за нарачката

Оваа Бела Светлина Шума Бела Дрво Ѕид Уметност Е ЛИКОВНА УМЕТНОСТ УВ мастило печатење на бело дрво Од Страна На Парвез Таџ. Парвез Таџ е визионерски уметник и пионер НА УВ мастила како медиум за ликовна уметност. За да ги постигне своите оригинални слики, тој слободно меша фотографија, водени и акрилни бои и УВ мастила со различни подлоги како платно, алуминиум, бамбус и рециклирано дрво. Секое од овие парчиња е пример за неговото размислување надвор од кутијата и меѓународната инспирација-сигурни сме дека и вие ќе бидете инспирирани. ЛИКОВНА УМЕТНОСТ УВ мастило печатење на бело дрво Од Парвез Таџ. Парчињата дрво се рачно избрани од фини занаетчии за печатење. Пристигнува подготвен да висат. Вклучува сертификат за автентичност. Уметнички потпис на предната страна.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.