ProsourceFit Рачен Зафат и Зајакнувач на Зглобот 350lb
Свеж

ProsourceFit Рачен Зафат и Зајакнувач на Зглобот 350lb

DEN 395.04

Достапно е за нарачката

Дали сакате да бидете во можност да кревате мртви и лат да повлечете поголема тежина без уморни раце и зглобови? Или можеби треба да ги зајакнете рацете и зглобовите поради тендинитис? Зголемувањето на силата на стисокот може да ги подобри секојдневните, повторувачки функции како отворање тегли и носење намирници и едноставно да го олесни животот. Исто така, прави огромна разлика во спортските перформанси и способности, како за издржливост, така и за градење повеќе мускули во остатокот од вашето тело. Зафатот За Рака И Зајакнувачот на Зглобот Е мала, компактна алатка за вежби за зајакнување на рацете за да помогне во подобрувањето на јачината на подлактицата, зглобот и прстите. Може да се земе и користи насекаде со должина помала од 6 инчи. Издржливите пружини и нивото на тешка отпорност обезбедуваат интензивен предизвик за секој корисник, дури и на почетно ниво од 100 фунти. Додека полека ја градите својата сила, можете да преминете на повисоките тежини за да останете предизвикани. Алуминиумските рачки имаат лесен виткање, што ги прави лесни за држење и спречуваат лизгање. Фрлете го во торбата за вежбање за да го вклучите во тренингот или чувајте го на вашето биро или ПОКРАЈ ТЕЛЕВИЗОРОТ за да ги вежбате рацете во текот на денот. За прашања или проблеми, ве молиме контактирајте со услуги на клиентите : (855) 552-2637. Отворени сме понеделник-петок од 8 : 30 ЧАСОТ - 4 : 30 ЧАСОТ Пацифик Стандардно Време Зафат За Раце и Зајакнувач на Зглобот 350 фунти : КОРИСТЕТЕ НАСЕКАДЕ-Обезбедува отпор за да помогне во развојот на мускулите во рацете, рацете, зглобовите, подлактиците и прстите за зголемена сила. ПОДОБРИ ПЕРФОРМАНСИ-временски тестиран метод за развој на рачниот стисок за подобрена функција и издржливост во спортот и кревање тежина. ПОСИЛЕН ЗАФАТ-Одличен За подобрување на дневната функција, како што се отворање и затворање тегли или рехабилитација по повреда. ИЗДРЖЛИВ-Изработен Со врвен степен, издржливи алуминиумски свиткани рачки и висококвалитетни пружини за долготрајна алатка за вежбање. 6 НИВОА НА ЈАЧИНА-Изберете од 6 различни нивоа на јачина или купете неколку за да можете лесно да напредувате : 100, 150, 200, 250, 300, и 350 фунти.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.