Сензорот За Кислород Одговара На Легендата На Акура
Свеж

Сензорот За Кислород Одговара На Легендата На Акура

DEN 1.00

Достапно е за нарачката

Сензорите ЗА КИСЛОРОД ДЕНСО се произведуваат и тестираат според најстрогите стандарди ЗА ОЕ за неспоредливи перформанси. Секоја компонента е прецизно изградена за точна замена и за прв пат одговара. Оваа иновативна линија се одликува со ексклузивниот слој НА СТАПИЦА ОД АЛУМИНИУМ оксид НА ДЕНСО, дизајниран да го заштити керамичкиот елемент од силикон и позирање на олово за подобрени перформанси на моторот, поголема ефикасност на горивото и неспоредлива долговечност. ДЕНСО ви го дава вистинскиот дел и вистинското вклопување, прв пат. Кислород Сензор Одговара Изберете : 1996-2004 АКУРА 3.5 РЛ 1991-1995 АКУРА ЛЕГЕНДА 1996 АКУРА 2.5 ТЛ 1997-1998 АКУРА 3.2 ТЛ 1991-2005 АКУРА НСХ и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.