Компанија од Елен Трејси женски и женски плус долги ракави врвот и џогер плетен салон
Свеж

Компанија од Елен Трејси женски и женски плус долги ракави врвот и џогер плетен салон

DEN 2.33

Достапно е за нарачката

Овој стилски 2-парчиња долги ракави на врвот и џогер плетен поставен од Елен Трејси е направен во нашиот супер мек 95% полиестер 5% спандекс хаци плете што е совршен за ладење или спиење! Врвот е стил на екипаж со долги ракави и детали за контраст на ребрата на манжетната на hemline и ракавот. Врвот е нагласен со детали за тресење на рамо и манжетна. Ogогер има еластична половината и полите на нозете за дополнително лесно носење. Нашата колекција Елен Трејси е полирана, инспирирана и динамична, како и жената што ја носи! Сет 2 п.п. Врвот : 27 "од HPS, долг ракав со 1" јака на вратот на екипажот; 2 "манжетна кај ракавот; 2" опсег на Хемлин; Детали за тресење на рамо и ракав манжетна . џогер : 29 1/2 "inseam; еластична лента за половината; еластична на нозете по полите . 95% полиестер 5% спандекс четкан дрес. Машински миење ладно. Направено во Виетнам.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.