1. КТ круг го создаде Руби Хало прстенот во среброто на Стерлинг
Свеж

1. КТ круг го создаде Руби Хало прстенот во среброто на Стерлинг

DEN 3.00

Достапно е за нарачката

Оваа класична рунда од 1,5 КТ, создаден рубин хало прстен во Стерлинг Сребрена, има тркалезна форма создадена Руби. Рубината со вкупна тежина од 1,5 карат е нагласена со кубна цирконија. Овој прстен е направен од чисто .925 Стерлинг сребро и е запечатен со 925 за автентичност. Овој прстен исто така вклучува и кутија за подароци за потписи. Главен камен : лабораторија создаде Руби; 1,5 карати, тркалезна форма, 6,5 x 6,5 мм; Црвена боја со јасност Si1-Si2. Акцент камен : лабораторија создаде Руби; 1,25 карати, тркалезна форма, 5 x 5 mm; Црвена боја со јасност Si1-Si2. Метал : .925 Стерлинг сребро со печат од 925, 3,25 грама. Големина : Прстенот е достапен во големини 5 до 9. Вклучува кутија за подароци за потпис, совршена за специјални прилики. Месец на родител : јули.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.