Возило Страна Прилагодено 4-Пински Приколка Жици Темперамент, Изберете Chevrolet Експрес, GMC Савана 1500, 2500, Одговара изберете: CHEVROLET ЕКСПРЕС G3500, CHEVROLET ЕКСПРЕС CUTAWAY
Свеж

Возило Страна Прилагодено 4-Пински Приколка Жици Темперамент, Изберете Chevrolet Експрес, GMC Савана 1500, 2500, Одговара изберете:

DEN 2.33

Достапно е за нарачката

Ако вашето возило не е опремено со жици за влечење приколка, ПРИЛАГОДЕНИТЕ жици за ЗАВРТКИ се идеално решение. Прилагоден ремен за жици исто така наречен т-конектор е едноставен електричен уред за приклучување и играње што се приклучува во вашиот автомобилски електричен систем и обезбедува стандардна, универзална врска за поврзување на приколката. Ова е направено со користење на два или повеќе конектори специфични за возилото, компатибилни со ОЕМ за приклучување во склопот на задното светло, елиминирајќи ја потребата за сечење, спојување и лемење за време на инсталацијата. Прилагодените жици се направени специфични за возилото и иако не се достапни за сите возила, тие нудат еден од најбрзите, најлесните и најсигурните начини за жици на возилото за влечење. Овој конкретен приклучок за приклучок обезбедува 4-насочен рамен приклучок за конектор и е дизајниран да биде прилагоден ремен за жици за да одговара на одредени години На Chevy Express и GMC Savana 1500, 2500 и 3500 (за да ја потврдите компатибилноста на вашето возило, видете информации за апликацијата). Доаѓа со сите потребни компоненти за ожичување за да се воспостави сигурна врска со жици на приколката, како и капак за прашина за да се одржува конекторот чист кога не се користи. Имате слика во умот на вашата следна дестинација можеби тоа е бродот што слета на вашето омилено место за риболов, можеби тоа е камп што гледа на едно од ремек-делата на природата, или можеби тоа е следната голема работа. Сепак, претворањето на таа слика во реалност бара повеќе од само мечтаење. Потребна е солидна врска и вистинската количина на енергија. ПРИЛАГОДЕНИТЕ жици СЕ направени со некои од најсофистицираните технологии во индустријата и се дизајнирани да се инсталираат со леснотија, давајќи ви долготрајна електрична врска за поставување на куката за влечење. Приклучоци во склопот на опашката на возилото за да се обезбеди 4-насочен рамен штекер. Едноставниот дизајн со приклучок и игра ја елиминира потребата за сечење или спојување. 4-насочен рамен излез ги поврзува опашките, светлата на сопирачките и трепкачите.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.