Хималаја Колекција ХИМ610Г Рачно Изработен Црвен Килим
Свеж

Хималаја Колекција ХИМ610Г Рачно Изработен Црвен Килим

DEN 1.33

Достапно е за нарачката

Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Правосмукалка (по можност една без шипки за тепање) редовно и чиста на самото место; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на тепих; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни.Колекцијата Сафавиех Хималаја ХИМ610Г Рачно Изработен Црвен Килим секојдневната привлечност на современите Тибетски теписи се потсетува во килимите богати со текстура на Колекцијата Хималаја. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Памучна подлога, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се избегне менување и лизгање. Рака Тафтувана Во Индија. Рачно се наѕираше користејќи 100% чиста волна во огромен број загреани цврсти материи, преодни ленти и суптилни карирани, секој килим во оваа разноврсна колекција е идеално дополнување на мод, бохо или преоден стилизиран домашен декор. Од посакувани свежи и трендовски дизајни до безвременски парчиња со квалитет на наследство, изразувањето на вашиот уникатен личен стил никогаш не било полесно. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.