Dorman TO28121PR Предна Лева Надворешна Прачка За Врзување За Специфични Модели На Мерцедес-Бенц, избрани Црни Вклопувања: 2006-МЕРЦЕДЕС-БЕНЦ МЛ, 2007-МЕРЦЕДЕС-БЕНЦ ГЛ
Свеж

Dorman TO28121PR Предна Лева Надворешна Прачка За Врзување За Специфични Модели На Мерцедес-Бенц, избрани Црни Вклопувања: 2006-МЕРЦЕДЕС-БЕНЦ

DEN 2.33

Достапно е за нарачката

Овој крај на прачката за вратоврска директно ја заменува оригиналната прачка за вратоврска на опремата на одредени апликации на возилото. Тој претрпе водечки процес на евалуација во индустријата за да обезбеди непречено, безбедно работење. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Сигурна замена - ова склопување на крајот на прачката за вратоврска директно ја заменува оригиналната опрема за специфични апликации на возилото. Издржливо дизајнирано-фабрички запечатено и прецизно фалсификувано куќиште се спротивставува на идната корозија. Сигурно дизајниран-изграден за да се намали стапката на абење и да се обезбеди целокупната сила. Доверлив квалитет-поддржан од тим професионални инженери и специјалисти за контрола на квалитетот во Соединетите држави. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Мерцедес-БЕНЦ ГЛ320 : 2007, 2008, 2009 Мерцедес-БЕНЦ ГЛ350 : 2010, 2011, 2012 Мерцедес-БЕНЦ ГЛ450 : 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 Мерцедес-БЕНЦ ГЛ550 : 2008, 2009, 2010, 2011, 2012мерцедес-БЕНЦ МЛ320 : 2007, 2008, 2009 Мерцедес-БЕНЦ МЛ350 : 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011 Мерцедес-БЕНЦ МЛ450 : 2010, 2011 Мерцедес - БЕНЦ МЛ500 : 2006, 2007, 2008, 2009 Мерцедес-БЕНЦ МЛ550 : 2008, 2009, 2010, 2011 мерцедес-БЕНЦ МЛ63 АМГ : 2007, 2008, 2009, 2010, 2011.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.