Arder селекции Profoam Essentials Outdoor Bench Cushion 46, Phoebe Grey Floral
Свеж

Arder селекции Profoam Essentials Outdoor Bench Cushion 46, Phoebe Grey Floral

DEN 2279.84

Достапно е за нарачката

Оваа перница за селекции на Arden Profoam на отворено е направено со иста високи перформанси, долготрајна, издржлива пена што дојде со вашиот сет за мебел на отворено. Овие цврсти, но сепак удобни перничиња за внатрешна пена од отворена пена имаат елегантен и модерен изглед, додавајќи чисти линии за освежување на вашиот мебел на отворено. Пената доаѓа во компресирана ролна за да го намали отпадот од испорака и лесно да се лизне во предвидениот капак за перница. Со чистата завршница на цевководите и две комплети врски за да се одржат на место, ова 100% полиестерска перница на капакот има временски услови и ткаенини отпорни на УВ. УВ-заштитата значи дека вашата ткаенина ќе продолжи да изгледа посветла подолго, бидејќи уживате во вашите часови на отворено и доаѓа со 1-годишна гаранција со ограничена ткаенина. Лесно чистење на самото место со сапун и вода. Профеомот на Arder селекции доаѓа во најразлични бои и стилови, сите со лесен за употреба дополнителни долги патенти што го прават менувањето на вашата перница ветер. Побарајте ги нашите други стилови на перница за селекции на Арден, за да одговараат на сите ваши потреби за мебел на отворено. Одлично вклопување : оваа перница мери 46 "широк x 18" длабоко x 3. 5 "дебело. Измерете го седиштето на мебелот за клупи за да се чувствувате уверени дека оваа перница за вообичаена големина ќе одговара!. Покривка за пена и 1 капаче за перничиња. Ние го испраќаме овој начин за да ја намалиме количината на простор за отворено, заземање додека е во транзит. Откако ќе се отвори, пената е лесно да се стави на капакот и целосно ќе се опорави за помалку од 24 часа . трајно Надворешна перница : Во која има 100% полиуретанска пена, овие трајни перничиња обезбедуваат долготрајна поддршка . УВ и отпорна на вода : Печатена 100% полиестерска ткаенина нуди УВ отпор и репелуција на вода . Перница во која веруваме : Ние нудиме 1 година ограничена гаранција За производство на дефекти на вкупната перница . Профимската пена е тестирана од независни лаборатории и сертифицирани од Certipur-US® за да ги исполнат нивните ригорозни стандарди за емисии, содржина, перформанси и издржливост . дизајниран во Мичиген.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.