Нортсајд Деца Ладен Изолирани Зимски Снег Подигање Мало Дете Големо Дете
Свеж

Нортсајд Деца Ладен Изолирани Зимски Снег Подигање Мало Дете Големо Дете

DEN 3.00

Достапно е за нарачката

Најпродаваната Детска Ладна Зимска Чизма Е модел на едноставност и функција/дизајниран за минимална врева и максимална забава за ладно време. Солиден висок 7 инчен горен дел од средното теле карактеристики обложени најлонски панели/авантуристички отпечатоци/лесна водоотпорна гумена обвивка со целосно изолирана постава. Овој сноуборд за студено време нуди водоотпорна конструкција со облога за брзо сушење за да ги одржува малите стапала суви; газиран јазик за да ги задржи остатоците надвор. Отстранлива/перат амортизирана влошка ЕВА/обложена постава нудат дополнително амортизирање за мали стапала; премиер 200 грама Тенка изолација ги одржува вашите стапала топли. Ременот за кука и јамка овозможува безбедни прилагодувања; еластичната јака за вклучување обезбедува прилагодено вклопување; рефлектирачката лента за влечење на петицата е одлична безбедносна карактеристика што го олеснува вклучувањето/исклучувањето. Издржливиот лесен повеќенасочен надворешен ѓон обезбедува влечење/апсорпција на удари/добра отпорност на триење во снежни или ледени услови. Најлон горните карактеристики поместена панели во авантуристички отпечатоци и изолирани поставата. Ладен нуди водоотпорна конструкција со облога за брзо сушење за да ги одржува сувите стапала; прилагодливата јака за вклучување ги чува остатоците надвор. Отстранлив/перат амортизирана влошка ЕВА и обложена постава нудат дополнително амортизирање за мали стапала; премиер 200 грама Тенка изолација ги одржува вашите стапала топли. Ременот за кука и јамка овозможува безбедни прилагодувања; еластичната јака за вклучување обезбедува прилагодено вклопување; рефлектирачката лента за влечење на петицата е одлична безбедносна карактеристика што го олеснува вклучувањето/исклучувањето. Издржливата лесна тпр школка обезбедува влечење/апсорпција на удари/добра отпорност на триење во снежни или ледени услови.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.