Примарен сребрен стерлинг сребрен родиум обложен дијамант и аметист прстен
Свеж

Примарен сребрен стерлинг сребрен родиум обложен дијамант и аметист прстен

DEN 0.33

Достапно е за нарачката

Овој прекрасен февруари прстен за родилници е совршен избор за надополнување на вашиот софистициран стил. Овој стерлинг сребрен прстен од родиум искри со елегантен аметист во форма на перниче од 12х10мм, аметист, прекриен со 0,14 CTTW тркалезни дијаманти за треперлив сјај. Овој прстен е достапен во големината на прстот 8, Gemstone тежи 4,85 CTTW и ширина на опсегот е 2мм. Метална тежина : 4,31 грамсјевален тип : стил на финиш : Gemstone и Diamond Ringgend : Type : Amethyst Birthstone Month : February Color : Purple Cut : Checkerboard Shape : Cushion Size : 12mm x 10mm Weight : 4.85 cttw Quantity : 1 Jewelry Setting : Prong Diamond Details : Shape : Round Weight : 0.14 cttw Quantity : 36 Jewelry Setting : Prong Your item arrives in a complimentary green gift box with a white bow , совршено за чување или давање на подароци.Са земја на потекло : Кина Стерлинг сребро, родиум-позлатена, цврста, скапоцен камен, дијамант.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.