Ретка пустинска роза во живо растение Адениум Обесум Двоен цвет Нови хибриди 10 Висина
Свеж

Ретка пустинска роза во живо растение Адениум Обесум Двоен цвет Нови хибриди 10 Висина

DEN 239.84

Достапно е за нарачката

Пресадени со двојни цвеќиња ретки адениумски растенија, дава егзотичен и зачудувачки изглед кога е во цвет најмалку 3 години зрело растение за адениум (приближно 10 инчи во висина), подготвени за цветање; Доаѓа без почва или тенџере, лесно расте во кој било вид почва со целосна испорака без изложеност на сонце со коверти за завиткување на меурчиња за дополнителна заштита за време на ракување и испорака; Оваа фабрика за адениум ве достигнува без зеленило за посилна виталност во водата за испорака еднаш неделно по пренесувањето на растението во тенџере со почва, корените почнуваат да растат за една недела, а лисјата почнуваат да растат за две недели потребна минимална нега, нема потреба од премногу Ertубриво, совршено за loversубителите на аматерско градинарство кои „убиваат сè“ егзотични како што може да се појави, растението адениум не е толку тешко да се култивира. Потребна е минимална грижа : секаков вид почва, многу малку вода и тенџере, и добро сте да одите. Ние го испраќаме голи корен, може да изгледа мртво при пристигнувањето, но не грижете се, еднаш во контакт со почва и вода, ќе се врати, за 2 недели, ќе ги видите лисјата што растат. Добијте си уникатна и зачудувачка пустинска роза! Белешка : а. Пустинските рози напредуваат во топла до топла, сончева и сува клима. Најдобрата температура за растат пустински рози е помеѓу 68fahrenheit до 86 Фаренхајт, а најдобрата почва е кактус почва; Температурата на куќата во зима ќе се чува над 46,4 Фаренхајт б. Пустинските рози не се одгледуваат во влага и студ; Поместете ги во соба во зима и оставете ги во хибернација в. Адениум Обесум е прилично лесен за култивирање, минимална загриженост за болести и штетници од инсекти. Д. Пустинска роза цвета над 6 месеци; Падот на лисјата е нормално кога пустинските рози се во цвет. е. Три главни причини за жолтите лисја : 1. Вода премногу често 2. Недостаток на изложеност на сончева светлина 3. ОБЕДИНЕТИ И ПЕСТИ ЗА ИНСЕКТИ За какви било проблеми во одгледувањето, ве молиме слободно контактирајте не и испратете ни HD фотографии од вашите растенија, ние ќе ви обезбедиме професионални решенија. Спецификации : Фреквенција на вода : Еднаш неделно Адениум Обесум Висина : 10-16 во адениум Обесум Тежина : 6-12 мл. Список на пакети : 1 x Adenium obesum 1 x Tip картичка лесно расте во кој било вид почва. Коверти за завиткување на меурчиња. Вода еднаш неделно.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.