Империјал КТ TDW Marquise Diamond Halo Ringing прстен во 10K бело злато
Свеж

Империјал КТ TDW Marquise Diamond Halo Ringing прстен во 10K бело злато

DEN 2.00

Достапно е за нарачката

Држете се во гордост, овој исклучителен прстен за ангажман на дијаманти, кога ќе ја побарате нејзината рака. Изработено во 10к бело злато, прстенот има 3/8 КТ маркиза дијамант, поставен на постери во центарот. Рамка со маркиза во форма на тркалезни дијаманти го опкружува центарот на камен, додека акцентот на кружниот дијамант го украсува рингот. Сјајни со дијаманти во вкупна вредност од 3/4 КТ, овој ангажман прстен е завршен со светла полирана сјај. Класичен и елегантен, овој прстен за ангажман на дијаманти е дизајниран да трае цел живот. Овој прстен за ангажман се испорачува во прекрасна кутија за подароци. Природен дијамант. Јасност : I2. Боја : H-I. Поставување : ПРОНГ, ПАВЕ.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.