Благородна куќа Карузо современ сет за јадење во средниот век, темно сива и орев
Свеж

Благородна куќа Карузо современ сет за јадење во средниот век, темно сива и орев

DEN 3199.84

Достапно е за нарачката

Подобрете го секој простор за јадење со без напор елеганција и благодат, правејќи го секој оброк незаборавен. Нашиот сет за јадење е уникатен и функционален начин да додадете нешто свежо на вашето искуство за јадење со своите тапацирани столици, елегантен финиш во форма на дрво и зачудувачка маса со рамка што ви дава сè што баравте во вашата област за јадење. Комплетирано со седење за шест лица и многу простор за маса, ќе најдете разговори со вашите гости без напор и пријатно, а вашите оброци се топли и срдечни. Дизајн на среден век : мешање заедно иконски распрскувани нозе со зачудувачка рамка слична на дрво, нашиот сет понуди понуди Современ изглед на средниот век кон вашиот простор за јадење. Со своите чисти линии и недооценетиот изглед, овој сет користи нови материјали за да го преиспита традиционалниот дизајн. Табела со рамка : Табелата на овој сет нуди стилска рамка што е поддржана од елегантни нозе на рамка што носат извонредна издржливост и уникатен изглед до вашиот дом. Ова совршено ги надополнува столчињата додека се издвојува како зачудувачки центар. Ова обезбедува мазна, бесмислена текстура за ова парче, како и кадифен седење за дополнителна удобност. Димензии : Изберете додаток што е совршена големина за вас и вашиот мебел. Секое столче е 17,50 "W x 23,50 " L x 32.75 "H и трпезариската табела е 70,80 " W x 35,40 "L x 29,50 " H. ќе сакате колку вашиот простор може да го трансформира со едноставен додаток од овој шармантен сет за јадење. Овој сет доаѓа со шест столчиња и една табела. Потребно е засновано : Потребно е одредено склопување за овој сет за јадење. Вклучени се сите упатства и алатки потребни за склопување. Вклучува : една (1) табела и шест (6) столчиња. Материјал за табели : Фаукс дрво со фурнир од орев. Материјал за нозе на маса : гума. Материјал за столици : ткаенина. Состав на ткаенина : 100% полиестер. Материјал за нозете на столот : гума. Завршување на табелата : орев. Боја на столот : темно сива. Завршување на ногата на столот : орев. Рачно изработени детали. Потребно е собрание. Димензии на табелата : 35,40 инчи длабоко x 70,80 инчи широк x 29,50 инчи висок. Димензии на столот : 23,50 инчи длабоко x 17,50 инчи широк x 32,75 инчи високи. Димензии на седиштето : 17,00 инчи длабоко x 17,50 инчи широк x 19,00 инчи високи.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Лесни улични пумпи
Свеж
Лесни улични пумпи
Достапно е за нарачката
DEN 0.67
Оценка на купувачите:

ARM & HAMME
Свеж
ARM & HAMME
Достапно е за нарачката
DEN 2.33
Оценка на купувачите: