Атлетски дела момчиња шорцеви, 2-пакувања, големини 4- & хаски
Свеж

Атлетски дела момчиња шорцеви, 2-пакувања, големини 4- & хаски

DEN 320.00

Достапно е за нарачката

За вашиот мал спортист. Резултат од два пакувања со шорцеви за момчиња од атлетски дела со удобна еластична половината со цртеж. Страничните џебови помагаат да се задржат неговите најважни работи, додека технологијата за влага за влага помага да го задржи удобно и суво во текот на целиот ден, на и надвор од теренот. Материјал : тело : 100% рециклиран полиестер; Страничен панел/јарем на задниот дел : 100% полиестер. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Сет со 2 парчиња вклучува : два пара шорцеви. ФИТ : Опуштено. Затворање : стил на влечење; Еластична половината. Ockебови : Две странични џебови. Карактеристики : ткаенината за влага за влага помага да се ослободи влагата. Перформанси шорцеви 2-пакувања за момчиња од атлетски работи.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.