Интел BX80684E2176G Xeon Hexa-core E-2176G 3.7 GHz Сервер Процесор
Свеж

Интел BX80684E2176G Xeon Hexa-core E-2176G 3.7 GHz Сервер Процесор

DEN 1.33

Достапно е за нарачката

INTEL® XEON® ПРОЦЕСОРИТЕ Испорачуваат облак компјутери, аналитика во реално време, обработка за вашиот бизнис критичен за мисијата и увид во големи податоци. Подобрете ја ефикасноста и сигурноста на центарот за податоци за да се справите со секој обем на работа. ПОДДРШКА ЗА МЕМОРИЈА НА ЕКС : Избегнувајте деловни прекини Со автоматско проверување на податоците за грешки, обезбедувајќи зголемена сигурност за складирање на вашите деловни податоци и извршување на вашите критични оптоварувања. Intel® Xeon® e-2100 процесор поддржува DDR4 меморија брзини до 2666 MHz. Интел® впро? Технологија : Вграден Во intel® v Pro? технологијата обезбедува хардверски подобрена безбедност, далечинска управливост и можности за подобрување на продуктивноста. Интел® Активна Технологија За Управување : Интел® АМТ користи интегрирани можности на платформата и популарни апликации за управување и безбедност од трети страни, за да им овозможи на ИТ или управуваните даватели на услуги подобро да ги откријат, поправат и заштитат своите мрежни компјутерски средства. Intel® Сервер Платформа Услуги (intel® SPS) : Дизајниран За управување со сервери за монтирање на решетката, Intel SPS обезбедува пакет алатки за контрола и следење на моќноста, термичката и користењето на ресурсите. Intel® Технологија За Брзо Складирање( Intel® RST) : Заштитете ги вашите критични деловни информации со непотребни можности за складирање што овозможуваат брзо закрепнување во случај на дефект на хард дискот. Тип На Производ Процесор. Процесор Јадро Хекса-јадро (6 Јадро). Брзина На Часовникот 3.7 GHz. Брзина На Оверклокување 4.7 GHz. Директен Медиумски Интерфејс 8 GT/s. L2 Кеш 1536 KB L3 Кеш 12 MB. 64-битна Обработка Да. Процесна Технологија 14нм. Приклучок за процесор H4 LGA-1151. Дисплеј и Графика Графички Контролер Производител Интел Графички Контролер Модел UHD Графика P630 Број На Монитори Поддржани 3. Моќ Опис Термички Дизајн Моќ 80 W.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.