Заштитен знак Ликовна Уметност Виножито Семиња Цвеќиња II Платно Уметност Од Лиза Ревизија
Свеж

Заштитен знак Ликовна Уметност Виножито Семиња Цвеќиња II Платно Уметност Од Лиза Ревизија

DEN 1.00

Достапно е за нарачката

Уметник : Лиза Ревизија Предмет : Флоралстил : Куќа/Земја Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има пеперутка над шарените цвеќиња со акварел со златни контури. Лиза Ревизија Е Канадски уметник со љубов кон природата и светот на украсување. Нејзините уметнички дела може да се најдат, не само на ѕидот, туку и на многу предмети за домаќинството и секојдневни производи низ домот. Додека поголемиот дел од нејзината претходна работа беше насликана со масло на платно, таа повторно ја откри убавината на акварелите и донесе свеж, чист и привлечен изглед на нејзините уметнички дела. Во 2014 Година, Лиза го направи шармантниот и инспиративен град Квебек сити свој дом и со нетрпение очекува да ја наслика својата љубов кон природата и на отворено во годините што доаѓаат. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. пеперутка над шарени акварелни цвеќиња со златни контури.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.