Чиста езеро Монтана Поларизирана перформанси на очила за сонце од риболов, возрасен, унисекс
Свеж

Чиста езеро Монтана Поларизирана перформанси на очила за сонце од риболов, возрасен, унисекс

DEN 0.33

Достапно е за нарачката

Рамката Clear Lake Montana е произведена според највисоките стандарди за квалитет. Силна и издржлива, Монтана е дизајнирана и инженерска за да даде цврсто и удобно вклопување за носителот. Сјајна чиста рамка е направена од Grilamid TR90 што е мала тежина и флексибилна, но исклучително издржлива. Со внимателно прилагодена и оптимизирана искривување на рамки, дизајнирана за "да ги прегрне" контурите на лицето, очите ќе бидат добро заштитени од несаканите зраци и рефлексии. Поставени со леќи отпорни на влијанија, леќи за сонце во Монтана обезбедуваат неспоредлива заштита за очите. Изработени од поликарбонат од оптичко одделение, нашите двојни заоблени леќи обезбедуваат јасен и јасен вид за нашите носители. Чиста езерото Монтана Поларизирана леќа за леќи за риболов очила : произведени според стандардите со највисок квалитет. Силен и издржлив. Дизајнирано и инженерство за да се даде цврсто и удобно вклопување за носителот. Направена и оптимизирана кривина на рамки дизајнирана да ги прегрне контурите на лицето. Очите ќе бидат добро заштитени од несакани зраци и рефлексии. Опремени со леќи со поликарбонат отпорен на удар. Технологија за поларизација што го елиминира сјајот и ја подобрува визуелната острина. 100 проценти УВ заштита.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.