Гербер новороденче бебе и дете девојче органско памучно креветче, starsвезди
Свеж

Гербер новороденче бебе и дете девојче органско памучно креветче, starsвезди

DEN 223.84

Достапно е за нарачката

Дајте му на вашето мало девојче дар на добар ноќен сон со органскиот креветче за девојчиња од Гербер! Тие се направени од 100% органска ткаенина од памук. За мајка која бара еко-свесна алтернатива, овие даваат поприродна опција за постелнина. После забавен ден надвор од шопинг со мама или се расипуваат од баба, овие чаршафи се чувствуваат меки и утешни на нејзината деликатна кожа. Секој агол е засилен за построго, посигурно вклопување што им помага на овие чаршафи да останат на место. Големината 28 "од 52 " одговара на стандарден душек за креветчиња. Листовите во оваа линија доаѓаат во асортиман на забавни бои и обрасци. Можете да ги нарачате сите ваши омилени за да го задржите спиењето поинтересно за вашето мало девојче. Машината за миење и сува ткаенина не бара посебен третман на денот на алиштата. Овие можат да се упатат десно во миење со остатокот од предметите за лесна нега во вашиот товар. Вклучува еден лист со креветчиња. 100% органски дрес на памук. Засилени агли за безбедно вклопување. Големина : 28 "x 52". увезени. Машинско миење / сушење суво. Опремени со креветчиња со креветчиња совршено за стандардни душеци за креветчиња и мали деца.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.