Кантри река Мос внатре внатре Глаз порцелански под и wallидна плочка
Свеж

Кантри река Мос внатре внатре Глаз порцелански под и wallидна плочка

DEN 3519.84

Достапно е за нарачката

Country River River Moss 6 in. X 36 in. Порцеланска плочка го карактеризира изгледот на старото дрво, во дизајн богат со ликови со јазли и истакнати вени. Земјината боја и вистинскиот изглед на дрва од оваа плочка го прават тоа навистина еден-на-еден вид. Погоден е за широк спектар на проекти за внатрешни работи, вклучувајќи кујнски подови, грб и wallsидови - и тоа е особено добро дополнета плочка за бања, каде што честопати се користи за опкружувања за туширање или за создавање подови што изгледаат како дрво. Без разлика дали е во станбен или лесен комерцијален амбиент, оваа плочка од дрво со дрво носи допир на природна убавина на кој било простор. Оваа плочка е достапна во повеќе големини, нудејќи флексибилност во дизајнот и инсталацијата. MSI Country River Moss 6 in. X 36 in. Глаз порцелански под и wallидна плочка (13,5 квадратни метри. / Случај) 13,5 квадратни метри, 9 парчиња по случај. Тежината на случајот е 53,55 фунти . одделение 1, порцеланска плочка од прв квалитет за употреба на подот, wallидот и countertop. 6 in. Ширина x 36 in. Должина x 0,39 in. Дебела. Застаклена мазна завршница со средна сјај и мала варијација во тонот. P.E.I. Рејтингот III е погоден за средни станбени подови, вклучувајќи кујни, сали, ходници, балкони, тераси и области што се користат почесто со нормални обувки и мали количини на нечистотија. Непропустливиот тротоарите има апсорпција на вода помала од 0,5% за внатрешна или одредена употреба на отворено и е доказ за мраз. Станбена и комерцијална употреба. Сите нарачки преку Интернет за оваа ставка брод преку обичен превозник или парцела и може да пристигнат во повеќе кутии. Препорачливо е да купите минимум 10% прекумерно за да земете предвид за намалување на дизајнот и обрасците.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.