Империјал 10K жолто злато 1 6CT TDW Diamondенски бенд за годишнина од свадбата
Свеж

Империјал 10K жолто злато 1 6CT TDW Diamondенски бенд за годишнина од свадбата

DEN 1.67

Достапно е за нарачката

Изработено во 10к жолто злато Оваа лента има низа пенливи кружни дијаманти поставени со чудо плочи. Сјајни со 1/6 ct.t.w на дијаманти и измешан сјај Овој нежен бенд на годишнината од свадбата е елегантен изглед што ќе го обожава во наредните години. Идеално да се надари, ова елегантно парче дијамантски накит бродови спакувани во прекрасна кутија за подароци, заедно со крпа за чистење. Ние сме производител на овие производи и користиме само оригинални природни дијаманти кои се во согласност со процесот на Кимберли, осигурувајќи дека сите дијаманти се добиени од одговорни извори кои не финансираат какви било конфликти, што значи дека тие се без конфликт. Тежините на дијамантскиот карат (Ct.) Претставуваат приближна вкупна тежина (T.W.) на сите дијаманти во секоја поставка и може да варираат во опсегот на толеранција. Империјал 10К жолто злато 1/6 CT TDW Diamondенски бенд за венчавки.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.