Британците Направија 18к Розово Злато Природен Опал женски годишнина прстен-големина опции-Големина 10.25
Свеж

Британците Направија 18к Розово Злато Природен Опал женски годишнина прстен-големина опции-Големина 10.25

DEN 1264.00

Достапно е за нарачката

Овој Прекрасен прстен од Розово Злато од 18к е поставен со пет шарени огнени Опали, подеднакво со големина од околу 3,5 мм (0,14"). Ова Се Природни, Австралиски Опали минирани од земја и како природни камења секој од нив има свои уникатни карактеристики затоа, тие треба да бидат индивидуално избрани и усогласени пред да можат да се постават. Секој Опал е поставен рачно и безбедно се држи на место со шест канџи. Овој прстен ќе направи идеален прстен за вечност бидејќи лесно може да се носи на ист прст како и постоечкиот венчален прстен (широк 4 мм). Удобен прстен за носење бидејќи поставувањето на скапоцените камења не оди предалеку околу лентата, што го прави погоден и за големи и за мали димензии на прстите. Прстенот Е Дизајниран И Изработен во Англија од традиционални Семејни Златари. Внатрешноста на бендот е печат Од Канцеларијата За Анализи со нивниот белег, оваа ознака ја вклучува ознаката за чистота 750 и уникатниот симбол на Канцеларијата за Анализи. Ова е ваш независен доказ и гаранција дека прстенот е тестиран и е изработен од Цврсто Розово Злато од 18к. Бидете сигурни дека прстенот ќе ви биде испратен во висококвалитетна луксузна кутија за прстен за презентација што ќе го олесни подарувањето доколку е потребно. ДИЗАЈНИРАН и ИЗРАБОТЕН во РАБОТИЛНИЦАТА НА ТРАДИЦИОНАЛЕН СЕМЕЕН ЗЛАТАР основана 1954 година. Затоа, можете да бидете сигурни дека ова е парче накит изработено од искусни Златари и квалитетот и изработката се проверуваат во секоја фаза од производниот процес. ПРИРОДЕН ОПАЛ-краток водич за нега ќе биде испратен со вашето купување за да ви помогне да уживате најмногу од вашиот накит. ВИСТИНСКИ ЦВРСТ 18К РОЗОВО ЗЛАТО, независно тестирано, одобрено и печат Од Канцеларијата За Анализи во Англија. Не треба само да го земете нашиот збор за тоа, бидете сигурни содржината на благородни метали во овој прстен е тестирана од експертите во канцеларијата За Анализи, основана од 1300 година, и тие го ставија својот белег во прстенот за да го покажат ова. ГОЛЕМИНИ 4 ДО 12 ДОСТАПНИ, ВКЛУЧУВАЈЌИ ЧЕТВРТИНА И ПОЛОВИНА ГОЛЕМИНИ - вашиот прстен ќе биде направен по нарачка во нашите сопствени работилници за да можеме да ви понудиме големи и мали димензии без дополнителни трошоци или време. ИДЕАЛЕН СПЕЦИЈАЛЕН ПОДАРОК-давањето накит како подарок изразува многу повеќе. Овој прстен ќе ви биде испратен Во луксузна кутија за презентација што ќе ви олесни да подарите подарок за Годишнина, Роденден, Божиќ, ден на Вљубените или која било пригода кога сакате да кажете "Вие Сте Посебни" (дури и ако сакате само да си го кажете тоа!).

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.