Соимои Цветни Печатени, Гушкаат Минки Ткаенина, Шиење Ткаенина Од Дворот Широк, Декоративна Кадифен Мека Ткаенина, Бебе Облека, Играчки И Ќебиња, Сина И Беж
Свеж

Соимои Цветни Печатени, Гушкаат Минки Ткаенина, Шиење Ткаенина Од Дворот Широк, Декоративна Кадифен Мека Ткаенина, Бебе Облека,

DEN 95.84

Достапно е за нарачката

ИЗБРАВТЕ : Минки ткаенина - - - Има Ширина од 56 инчи. КАРАКТЕРИСТИКИ : 100% Полиестер ГСМ : 8,8 Мл На Јардминки : оваа ткаенина, позната и како ткаенина од микрофибер или кадифена ткаенина, е супер-мека синтетичка ткаенина направена од 100% полиестерски влакна кои се плетени во различна тежина и висина на купот. Често се користи за правење ќебиња за бебиња, облека за бебиња и додатоци за бебиња што се продаваат ПОКРАЈ ДВОРОТ : Се Продаваат во чекори од 1 Двор (36" или 92 см). Нарачувањето на повеќе Дворови со ист дизајн ќе резултира со една количина што постојано работи во максимална можна должина. ВИСОКОКВАЛИТЕТНО ПЕЧАТЕЊЕ : ние користиме готс (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило и хемикалии пред пост за производство на ткаенина, што ја прави нашата ткаенина и безбедна за повеќенаменска употреба. НЕГА ЗА ПЕРЕЊЕ : Машинско Перење Ладно/Сушење Суво Ниско/Не Пеглање : минки ткаенина покрај дворот, ткаенина за шиење, цврста занаетчиска ткаенина, мини ткаенина, ткаенина за ватирање, ткаенина за опремување, дизајнерска ткаенина, минки ткаенина за бебе, минки ткаенина за јоргани, обична мини ткаенина што сте ЈА ИЗБРАЛЕ : Минки ткаенина- Има ширина од 56 инчи. ● КАРАКТЕРИСТИКИ : 100% Полиестер ГСМ : 8,8 Мл По Двор. ● МИНКИ : оваа ткаенина, позната и како ткаенина од микрофибер или кадифена ткаенина, е супер-мека синтетичка ткаенина направена од 100% полиестерски влакна кои се плетени во различна тежина и висина на купот. Често се користи за правење ќебиња за бебиња, облека за бебиња и додатоци за бебиња. € ПРОДАДЕНИ ОД ДВОРОТ : Продадени во 1 Двор (36" или 92 см) чекори. Нарачувањето на повеќе Дворови со ист дизајн ќе резултира со една количина што постојано работи во максимална можна должина. ● ВИСОКОКВАЛИТЕТНО ПЕЧАТЕЊЕ : ние користиме готс (Глобален Стандард За Органски Текстил) сертифицирано Мастило и хемикалии пред пост за производство на ткаенина, што ја прави нашата ткаенина и безбедна за повеќенаменска употреба. ● НЕГА ЗА ПЕРЕЊЕ : Машинско Перење Ладно/Сушење Суво Ниско/Не Пеглајте. € ТАГОВИ : мини ткаенина покрај дворот, ткаенина за шиење, цврста занаетчиска ткаенина, мини ткаенина, ткаенина за ватирање, ткаенина за опремување, дизајнерска ткаенина, минкаста ткаенина за бебе, минкаста ткаенина за јоргани, обична минкаста ткаенина.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.