5d DIY Целосна Тркалезна Вежба Дијамантско Сликарство Божиќен Снешко Крст Бод Комплет
Свеж

5d DIY Целосна Тркалезна Вежба Дијамантско Сликарство Божиќен Снешко Крст Бод Комплет

DEN 191.84

Достапно е за нарачката

5d DIY Целосна Тркалезна Вежба Дијамантско Сликарство Божиќен Снешко Крст Бод Вез Мозаик Занает Игла Постави Дома Декорација. Функција : . САМОСТОЈНО сликарство, оригиналност, сликарство и смола светки, смола светки блескави, уникатен сјај, сјајна светлина, е најпопуларниот САМ накит во моментов. Шарени дијамант сликарство красат вашиот дом. Совршено украсете ја вашата дневна соба или спална соба за да одговараат и да создадете различни стилови,сигурни сме дека ќе ви се допадне. Спецификација : . Тип На Кристал : Целосна Вежба Тркалезни Кристали. Материјал : Платно + Смола Кристали. Големина : 30 Х 30см/11.81 Х 11.81". Рамка : Не. Боја : како што е прикажано. Самостојни Чекори За Сликање Дијаманти : . 1. Отворете ја кутијата, проверете ги комплетите дали се комплетни. 2. Според кодот на бојата, изберете боја во плочата;Ако залепите иста боја во исто време, можете да ја зголемите брзината. 3. Пронајдете ги симболите на сликата, почнувајќи залепете додека не го завршите. 4. Кога ќе го завршите,ставете неколку книги на врвот, оставете ги поцврсто. 5. Честитки, можете да одите во рамка и да го декорирате вашиот дом сега!. Забелешка : . 1. Ова е самостојно дијамантско сликарство. Не е готово. Треба да го направите тоа сами. И ние не ја обезбедуваме рамката. 2. Поради различниот монитор и светлосниот ефект, вистинската боја на предметот може да биде малку поинаква од бојата прикажана на сликите. Благодарам!. 3. Ве молиме дозволете отстапување на мерењето од 1-3 см поради рачно мерење.Пакет вклучени : 1 Х Дијамант Сликарство Крпа. 1 Сет X Дијамантски Алатки За Сликање (Пенкало,Послужавник,Лепило, Кристали) 5d DIY Целосна Тркалезна Вежба Дијамантско Сликарство Божиќ Снешко Крст Бод Комплет.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.