Рафаел Каерел Долга Рачка Масло И Акрилна Четка, Филберт, Големина 6
Свеж

Рафаел Каерел Долга Рачка Масло И Акрилна Четка, Филберт, Големина 6

DEN 2.00

Достапно е за нарачката

Синтетичкото влакно На Каерел се стеснува до остра точка, реплицирајќи природен фин самур сличен на коса. Како четка во стилот на самур, ударот на четката е мек и мазен, а линиите и рабовите се многу прецизни. Издржлив. Лесно за чистење. За масла, акрилик и акварели.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.