Крај На Земјиштето Женска Долга Контрола На Стомакот Отпорна На Хлор Пливање Здолниште Пливање Дно
Свеж

Крај На Земјиштето Женска Долга Контрола На Стомакот Отпорна На Хлор Пливање Здолниште Пливање Дно

DEN 0.67

Достапно е за нарачката

На Крајот на Земјата веруваме дека секое тело е тело на плажа. И има само еден услов за забава на сонце вода и песок : неверојатни костими за капење! Но, од каде започнувате? Има толку многу стилови за избор но мислиме дека е невозможно да се тргне наопаку со Овие Женски Хлор Отпорни На Стомакот Контрола Пливање Здолниште Пливаат Дното. Направени од растеглива мешавина од најлон-спандекс тие обезбедуваат ЗАШТИТА од сонце UPF 50 за да ве заштитат од изгореници. И тие се достапни со поставата за контрола на стомакот и вградената гаќичка што ви овозможува да ги носите како бикини. Практично секој вид женски врв за пливање изгледа одлично со овие слатки долни здолништа за пливање. Пробајте ги со бикини или оглавник или соодветна маичка за пливање. Тие се совршени за активности на отворено како сурфање на ветер и одбојка на плажа бидејќи можете да се движите и маневрирате со целосна доверба. Но, тие се добри и за поинтензивни спортови како бркање деца преку прскалки. Измешајте ги врвовите и дното (продадени одделно) за да одговараат на вашиот стил, измешајте големини за совршено вклопување. LYCRA® Xtra Life spandex, трае до 10 пати подолго од костумите направени со обичен спандекс. Се спротивставува на распаѓање од хлор, крема за сончање и пот. Зацврстување на контролната постава на стомакот со прикачена гаќичка . Ткаенината обезбедува ЗАШТИТА од сонце UPF 50.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.