Стерлинг Сребрен Моден Стил Ветување Прстен Големина 7
Свеж

Стерлинг Сребрен Моден Стил Ветување Прстен Големина 7

DEN 463.84

Достапно е за нарачката

925 Стерлинг Сребрена Моден Стил Ветување Прстен Големина 7. Нашиот сребрен накит е направен од Сребро. Среброто е мешавина од висококвалитетно 92,5% или повисоко чисто сребро со легури за да додаде сила и способност да издржи време и абење. Сите наши предмети имаат Печат 925 што се однесува на Сребрената Чистота што се користела при изработката. Ве молиме Запомнете : локацијата На печатот 925 може да варира, зависи од предметот. Овој прстен е изработен од сребро 925, кое е составено од 92,5% сребро. Овој состав го прави овој прстен исклучително тежок што го прави погоден за секојдневно носење. Димензии : 3мм х 6мм. Обезбеден Квалитет и Испорачан од Соединетите држави. Доаѓа Во Кутија За Подароци Исполнета со Памук или Торба За Органза или Кадифена Кеса.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.