Terra & Sky Women's Plus Plus Sige Relet Ribbed PliT V-Neck Tee
Свеж

Terra & Sky Women's Plus Plus Sige Relet Ribbed PliT V-Neck Tee

DEN 3.00

Достапно е за нарачката

Удри освежување на вашата гардероба со ладно време со оваа женска маица со плус големина 3/4 ракави V-вратот од Terra & Sky. Направено од супер-мека плетена ткаенина со навестување на истегнување, оваа основна мета е издржлива за да издржи повторени миења и ќе ве одржува пријатно од ден на ноќ. Опуштеното вклопување создава модна силуета што може да ги ласкави местата на половината и стомакот, додека хемлин со должина на туника го прави совршен да се носи преку хеланки и шорцеви. Комплет од ракави со 3/4 должина и мек v-reckline акцент на овој врв. Изматете ги вашите криви во облека дизајнирани да ве одведат насекаде. Terra & Sky нуди целосна линија на координативна облека направена само за плус големини што ќе го надополнат и ќе го воздигнат вашиот личен стил. Terra & Sky Women's Plus Size 3/4 ракав V-Neck Tee : 55% Rayon, 41% полиестер, 4% спандекс. Women'sенска плус маица. Ребрестиот плетен измислица. Мека V-јазма. Ракави со 3/4 должина. Должина на туника. Опуштено вклопување. Достапно во разновидни бои. Машинско миење ладно, измијте со слични бои, само белило од нехлор кога е потребно, суво суво ниско, средно железо доколку е потребно.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.