Заштитена марка ликовна уметност „рана пролет во Мутианиу“ платно уметност од Ц.С. Тјандра
Свеж

Заштитена марка ликовна уметност „рана пролет во Мутианиу“ платно уметност од Ц.С. Тјандра

DEN 768.00

Достапно е за нарачката

Уметник : Ц. Уметнички репродукции. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. C.S. Tjandra 'рана пролет во Mutianyu' Canvas Art.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.