Трговска марка уметност париски цветник платно уметност од Престон
Свеж

Трговска марка уметност париски цветник платно уметност од Престон

DEN 478.40

Достапно е за нарачката

Подготвени за откажување на презентацијата што може да се претстави во различни големини, ова е подготвено за обесено, галеријата завиткано уметничко дело има слики од цветен штанд. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.