Miabella Women's'simsенски 2- КТ перниче-кутија Кунзит КТ дијамант 14КТ бело злато искривен ореол прстен
Свеж

Miabella Women's'simsенски 2- КТ перниче-кутија Кунзит КТ дијамант 14КТ бело злато искривен ореол прстен

DEN 12160.00

Достапно е за нарачката

Направете модна изјава со овој украсен миабела Кунзит и Дијамант изопачен ореол прстен. Изработено во бујно 14-карат бело злато, овој шармантен прстен има еден перниче, сет-сет Кунзит скапоцен камен (8x6mm) и 58 кружни, дијаманти поставени од гранчиња (G-H, I1-I2). Засилен со полирана завршница, овој прекрасен прстен без напор комбинира стил и разноврсност за зачудувачки изглед. Ласкав прстен за богатство за живот. Изработено во 14 KT бело злато. 2-1/10 CT T.G.W. Кунзит скапоцени камења. Кунзит сечење : перница. Големина на Кунзит : (8x6mm). Поставување на Kunzite : Подготвен од Prong. 1/6 CT. Т.В. Дијамант. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I1-I2. Големина на дијамант : (0,8х0,8мм). Поставување на дијаманти : Поставување на Prong. Ширина на опсегот : 2,5 мм. Извршен ореол прстен. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.