Империјал скапоцен камен Стерлинг сребрен круг создаден смарагд и создаден прстен за ангажман на бели сафир орео
Свеж

Империјал скапоцен камен Стерлинг сребрен круг создаден смарагд и создаден прстен за ангажман на бели сафир орео

DEN 0.33

Достапно е за нарачката

Изработено во Стерлинг Сребрена, прстенот за ангажман прикажува тркалезна смарагд скапоцен камен, поставен во центарот, светкајќи во ореол на создадени сафири. Софистицирано стилизираните сплит-сјајни искри со создаден бел сафир акцент. Завршено со светло полиран сјај, овој волшебно создаден смарагд и создаден прстен за ангажман на бели сафир е прекрасен одраз на вашата романса. 5мм х 5мм со кружен дел создаден камен од смарагд центар . Тркалезен акцент на бел сафир. Убава широка шанка. Направено во сребро. Полиран финиш . Димензија : 12,40 мм должина x 23,00 мм ширина x 6,90 мм висина на галеријата.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.