Sumitomo htr z P295 30R 98Y bsw летна гума Одговара: 2013-SRT Viper GTS, 2008-Dodge Viper SRT-ACR
Свеж

Sumitomo htr z P295 30R 98Y bsw летна гума Одговара: 2013-SRT Viper GTS, 2008-Dodge Viper SRT-ACR

DEN 1.33

Достапно е за нарачката

Sumitomo Htr Z5 е летна гума со ултра високи перформанси наменета за спортски автомобили, купеа и седани за изведба. Континуираното централно ребро на гумата додава стабилност и го подобрува одговорот на воланот, додека значителните раменици го подобруваат страничниот стисок. Четири широки периферни жлебови помагаат да се евакуира водата од областа на шарата за напредна отпорност на хидропланирање. Зголемената лепенка за рамо и контакт на HTR Z5 обезбедува рамномерна распределба на притисокот за да се спречи неправилно абење и да се подобрат перформансите на ракувањето. Внатрешната конструкција се состои од најлонска лента со целосна ширина која ја оптимизира стабилноста со голема брзина и челични ремени со висока цврстина кои нудат поголема издржливост и стабилност на автомобилот. Тврдиот врв го зајакнува страничниот ѕид за исклучителна вкочанетост во свиоците. Исклучително ракување влажно и суво. Перформанси на автопатот и Спортови како ракување. Спортски Перформанси. Чувајте ги јазичињата на вашиот животен век. Најдете мир на патот. Одговара : 2016-17 Доџ Вајпер СРТ 2015 Доџ Вајпер ГТС и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Sumitomo Touring Ls 235 55- V Tire
Свеж
Sumitomo Touring Ls 235 55- V Tire
Достапно е за нарачката
DEN 4771.68
Оценка на купувачите:

Sumitomo Ice Edge 245 55- гума
Свеж
Sumitomo Ice Edge 245 55- гума
Достапно е за нарачката
DEN 2.33
Оценка на купувачите:

Sumitomo Ice Edge 215 60- T гума
Свеж
Sumitomo Ice Edge 215 60- T гума
Достапно е за нарачката
DEN 1309.92
Оценка на купувачите:

Sumitomo Ice Edge 175 65- гума
Свеж
Sumitomo Ice Edge 175 65- гума
Достапно е за нарачката
DEN 1310.24
Оценка на купувачите: