Врата Округот Кафе Тиква Зачин, Цимет, Каранфилче И Морско Оревче Со Вкус На Специјалитет Coffeeбика Кафе, Средно Печење, Земја, 8оз Торба
Свеж

Врата Округот Кафе Тиква Зачин, Цимет, Каранфилче И Морско Оревче Со Вкус На Специјалитет Coffeeбика Кафе, Средно Печење, Земја,

DEN 319.84

Достапно е за нарачката

Coffee Ограничено Издание Кафе. Ништо не кажува пад повеќе од зачин од тиква! Ова кафе има совршени парови на цимет, каранфилче и морско оревче кои се здружуваат за да го создадат нашето најпопуларно есенско мелено кафе. Што го прави Нашиот Зачин Од Тиква најдобар што некогаш сте го пробале? Тоа е квалитетот на нашиот грав-топ 2% да биде точен во светот. Спарете го тоа со најквалитетен процес на печење и неспоредлив арома и го имате Најдобриот Зачин Од тиква во класата. За Ладна Пијалак : Ако барате да ја подигнете играта со ладна пијалак-обидете се со ладно варење торба со кафе Од Зачин од Тиква-тоа е и кофеин и зависност! Нашиот Зачин Од Тиква е средно печено, ароматизирано кафе и се пече до совршенство користејќи Само 100% Специјализирани Зрна Кафе Coffeeбика 1 (Топ 2% Од Growбика Одгледувана во Светот) и ја изработува крајната пијалак за кафе од зачин од тиква-без горчина. Ова кафе со вкус на зачин од тиква е совршено за оние кои бараат мазен и благ почеток на вашето утро. Во Округот Врата Кафе, ние печеме Само Специјалитет Одделение 1 Coffeeбика Кафе-инаку признати Како Првите 1-2% во светот! За разлика од поголемите национални печења, ние го печеме кафето користејќи технологија за печење воздух. Печењето на воздухот е слично на готвењето пуканки, бидејќи топлиот воздух го пече кафето. Ова резултира со помалку горчлива, побогата шолја сварено кафе. Знаеме дека кога ќе вкусите вистинско кафе, нема да се вратите на националните печења! . Животот Е Авантура. Останете Кофеин За Тоа. Извори Само Првите 2% Од Зрната Arбика Во Светот (Специјализирана Класа 1 Arбика) - Ултра Мазно Кафе. ЦРЦ Кошер Сертифициран. Неспоредлива Свежина - Запечатена Вакум И Испуштена Азот-отстранување на целиот кислород од вреќата. Премиум Кадифе-Како, Мек Допир Торба Материјал-4-Слоја Мат Материјал Кеси. Специјалитет Одделение 1 Coffeeбика Кафе. Мала Серија Печено И Рачно Изработено Кафе. Печена airбика со воздух - овој процес обезбедува секое зрно да се пече рамномерно - без јагленисани или горчливи зрна - создавајќи Ултра Мазно Кафе (за разлика од традиционалните процеси на печење). Печено До Совршенство во Висконсин. Средно Печено Кафе Со Вкус. 8оз. Земјата. Кафе Со Вкус На Зачин Од Тиква. Семејна Компанија Основана во 1993 година. Печено Во Округот Врата, Висконсин. Врата Округот Кафе. Природно Кофеин.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Corvus - Winks Decaf
Свеж
Corvus - Winks Decaf
Достапно е за нарачката
DEN 710.40
Оценка на купувачите: