Супериорен Везен Навлака За Јорган, Целосна Кралица, Слонова Коска
Свеж

Супериорен Везен Навлака За Јорган, Целосна Кралица, Слонова Коска

DEN 2.33

Достапно е за нарачката

Додадете недооценена елеганција во вашата спална соба Со Комплетот За Прекривка Од Микрофибер Со Везен Микрофибер. Изработен од премиум, 100% Микрофибер, овој комплет обезбедува мекост, дишење и е отпорен на брчки. Достапно во низа празнични, цврсти бои со испреплетени детали за границата на шамовите за перници и јасно, скриено затворање на копчињата на јорганот, овој едноставен дизајн ги прави опциите за украсување бесконечни. Секој сет вклучува 1 навлака за јорган со скриено, јасно затворање на копчето и 2 соодветни шамови за перници (1 шам е вклучен со ГОЛЕМИНИ БЛИЗНАЦИ/Близнаци XL). Завршете го изгледот на вашиот простор со додавање на соодветни чаршафи и навлаки за перници, продадени одделно. Комплетот Вклучува : Еден (1) Навлака За Јорган, Два (2) Шами За Перници (Еден (1) Капак За Јорган и Еден (1) Измет за Перници вклучен со ГОЛЕМИНИ БЛИЗНАЦИ/Близнаци XL). Материјал : 100% Четкан Микрофибер. Бои : Аквамарин, Бургундска, Сива, Слонова Коска, Светло Сина, Јоргована, Средно Сина, Темносина, Розова, Тиква, Црвена, Сребрена, Чај, Тен, Бела. Шема : Цврст, Бесконечен Вез. Тежина : 95 GSM. Квалитет : капакот На Јорганот се затвора со јасни, скриени копчиња. Ултра-мека и може да се пофали со бесконечна граница за дополнителна текстура и детали. Стил : Модерен, Модерен И Современ Од Средината На Векот. Грижа : машина за перење. Ве молиме следете ги упатствата за нега на етикетата со цел да се минимизираат брчките и/или намалувањето. Отстранете ја постелнината од машината за сушење веднаш, притиснете со топло железо доколку е потребно. Димензии : Капакот За Јорган БЛИЗНАК / Близнак XL е долг 68" широк x 90", Шамот За Перници е долг 20" широк x 26", Целосен / Кралица Навлака за Јорган е долг 90" широк x 92", Шемите За Перници се 20" широк x 26 "долг секој, Кралот / Калифорнискиот Кралски Навлака За Јорган Е 106" широк x 92 "долг, Шемите За Перници се 20" широк x 36 " долг секој.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.