С. направи фт. Синтетички Доаѓаат-Заедно Јаже
Свеж

С. направи фт. Синтетички Доаѓаат-Заедно Јаже

DEN 1759.84

Достапно е за нарачката

Најновиот развој на HMPE влакна во дванаесет-влакно плетенка јаже користење паралај дизајн со комерцијален сина уретан слој. Синтетичкото јаже за винч беше воведено на пазарите за теренски возила во 1990-тите. брзо стана задолжителен додаток и за тврдокорните рокери и за ентузијастите надвор од патот. Јажето Од синтетички влакна Направено ОД САД има поголема јачина на кршење од онаа на челичниот кабел со ист дијаметар и неверојатно тежи помалку од 1/6. Нема да ги добие сите рани како кабел кога ќе се одврзат. Не може да развие остри расправии и не спроведува електрична енергија или топлина (нема да ви ги замрзне рацете во зима). Нема да ' рѓосува, не трепери, не се одвраќа, не се протега или не складира енергија. Треба да кажеме повеќе! ВО АКЦИИ – БРОДОВИ ДЕНЕС! Тешки јажиња напрстоци со СПОЈУВАЊЕ на очите ОД Втора Класа и капаци за смалување на топлина. Додава педесет стапки на вашата линија на винч и ве приближува до тоа добро поставено дрво. Екстра голем крај на терминалот, со топлина на јажето-намалена пред да се залепи и стегне во терминалот. Нема да се разоткрие во складиштето. Нема да се повлече нема ' рѓа нема да се свитка нема да се истегне нема да се истегне.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Anvil Off-road 1061a rowch кука
Свеж
Anvil Off-road 1061a rowch кука
Достапно е за нарачката
DEN 2.00
Оценка на купувачите: