Кејт и Лорел Силви Мидори врамени платно wallидна уметност од Александар Гинзбург, црна, шик глам wallиден декор
Свеж

Кејт и Лорел Силви Мидори врамени платно wallидна уметност од Александар Гинзбург, црна, шик глам wallиден декор

DEN 255.84

Достапно е за нарачката

Оваа мачна, шик дама осветлува секоја просторија што ја дружи со шик, остри линии и изглед на глам. Прикажано во елегантна модерна рамка, ова дефинитивно ќе ви обезбеди убав разговор и изјава. Рамка во САД во Ваунаке, Висконсин, оваа уметност што лебди платно ќе биде задоволство да се погледне секој ден во вашата дневна соба, спална соба, расадник или која било просторија во домот. Печатено на платно обвиткано со галерија и врамени со лесна рамка за полистирен, оваа wallидна уметност има две закачалки веќе прикачени на MDF назад за лесен wallиден приказ. Надворешните димензии се високи 24 инчи со ширина од 18 инчи за длабочина од 1,6 инчи. Име на печатење : "Мидори ". За уметникот : Роден во Белорусија, Александар е номад, уметник, столар и сурфер. Работејќи заедно со Лиза Гур, графички дизајнер и неговиот женски компас, тие создаваат апстракти и фигуративна уметност, истражувајќи нијанси на расположение и боја, моментално изразување на убавината што се открива себеси во секојдневните моменти. Тие се стремат да создадат уметност што инспирира и предизвикува чувства, поезијата на просторот, личен и автентичен, визуелен израз на она што не може да се дефинира со структурата и функционалноста. Преодна платна wallидна уметност : 80-тите години инспирирана од глам на врамено високо квалитетно платно завиткано од галерија. Име на печатење : „Мидори“ од Александар Гинзбург. Лесно е да се обеси : Металните закачалки за пилани се прикачени на MDF на Inset MDF за лесно прикажување на wallидот. Големина на екранот : Рамката е лесен полистирен со димензии на дисплејот од 18 "x 24". Локално врамено : Галерија завиткано платно се печати со мастила отпорни на избледени и врамени во Ваунаке, Висконсин, САД од домашни и увезени делови. Уметник дизајниран : Печати „Мидори“ © 2020 Александар Гинзбург.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.