Радар Дима AS- 235 55R 104V Патнички гума се вклопува: 2010- Chevrolet Equino LTZ, Chevrolet Equino LT
Свеж

Радар Дима AS- 235 55R 104V Патнички гума се вклопува: 2010- Chevrolet Equino LTZ, Chevrolet Equino LT

DEN 2560.00

Достапно е за нарачката

Dimax AS-8 на Радар е премија, целата сезонска турнеја гума која е дизајнирана за употреба на автомобили со високи перформанси, CUV и SUV. Одликувајќи се со асиметрична шема на шара и оптимизиран профил, Dimax AS-8 нуди силна влечење плус прецизни можности за ракување и долг живот на шарите за да им даде на возачите високи перформанси што ги сакаат. Гаранција од 60.000 милји. Оптимизираното соединение на силициуми за шара овозможува исклучителен живот на шарите. Дополнителните странични сипи го подобруваат зафатот во влажни, слаби и снежни услови.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.