Трговска марка ликовна уметност „Птици отпечатоци I“ платно уметност од портфолио на диво јаболко
Свеж

Трговска марка ликовна уметност „Птици отпечатоци I“ платно уметност од портфолио на диво јаболко

DEN 383.84

Достапно е за нарачката

Уметник : портфолија на диви јаболка : Animalsstyle : Modern-Century Modern Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има фигура за цртање на птици од црна птица. Истакнати бои : Тан, сиво, црно портфолио на диви јаболка/фотографија ги прикажува заедничките напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. фигура цртајќи печатење на птици од црна птица.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.

Лесни улични пумпи
Свеж
Лесни улични пумпи
Достапно е за нарачката
DEN 0.67
Оценка на купувачите: