Мармонт Хил Патеки во песокот од Каролис Јанулис Сликарство за печатење на завиткано платно
Свеж

Мармонт Хил Патеки во песокот од Каролис Јанулис Сликарство за печатење на завиткано платно

DEN 2601.60

Достапно е за нарачката

Ова парче уметничко дело е отпечатено со употреба на Giclee, што е напреден процес на печатење што создава репродукции кои практично се разликуваат од оригиналите. Многу галерии, музеи и приватни колекционери прифаќаат уметност со печатење на giclee. Оваа слика е исто така завиткана со галерија, така што платното се обвиткува околу страните и ја крие дрвената рамка, овозможувајќи безделна презентација на готовото сликарство. Мармонт Хил „Патеки во песокот“ од Каролис Јанулис Сликарско печатење на завиткано платно : ликовно платно печатење од уметничкиот колектив Мармонт Хил. Уметнички дела од Каролис Јанулис. Професионално се протегаше рака. Галерија завиткана во одржливо, невородно дрво. Пристигнува подготвени да висат. Вклучува сертификат за автентичност.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.