Арктичка потрага по уништување на уникатен вода отпорен на вода и панталони за снег
Свеж

Арктичка потрага по уништување на уникатен вода отпорен на вода и панталони за снег

DEN 2.00

Достапно е за нарачката

Перформанси 1000мм ПУ водоотпорен обложен скијачки биб за деца од Арктик потрага, совршен за зимски спортови или денови надвор играјќи во снег. Оваа биб има плетени странични густини за безбедно вклопување со еластични снежни чувари внатрешни манжетни. Познатиот преден дел се одликува со рефлексивно пулпа со пластична константа која не замрзнува во ладни температури. Вклучува преден патент џеб и Д-прстен на половината за да се одржи билет за лифт или нараквици. Полиестерска тасалонска обвивка со 1000мм ПУ водоотпорен слој. Засилени артикулирани шевови на коленото. Еластични гатачи за чизми за заштита од снег. Прилагодливи ленти за рамо и еластични странични густини на половината.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.