Miabella Women's'sims 1- Carat T.G.W. Морганит со срце, создаден бел сафир и дијамантски акцент розово злато, позлатено стерлинг сребро срце Хало, изопачен прстен
Свеж

Miabella Women's'sims 1- Carat T.G.W. Морганит со срце, создаден бел сафир и дијамантски акцент розово злато, позлатено стерлинг

DEN 2.00

Достапно е за нарачката

Убава и зачудувачка, овој Миабела Морганит, создаде бел сафир и дијамантски акцент срцев хало, изопачен прстен, сигурно ќе го однесе здивот. Изработено во модерен розово злато, позлатено од сребро, овој блескав прстен има срцев камен-мерганитски скапоцен камен (7 х 7мм) со ореол од 16 кружни, поставени од бели сафир скапоцени камења, прекриени со два тркалезна- Исечете, дијаманти поставени од prong (G-H, I2-I3). Полирано брилијантно, овој изопачен срцев прстен е сигурно дека секој ден ќе го направи секој ден посебен. Изработено во розово злато, позлатено од сребро. 1-2/5 КТ. Т.Г.В. Морганит и создаде бел сафир. Морганит сечење : срце. Создаден бел сафир исечен : круг. 0,01 КТ. Т.В. Дијамант. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Камења поставени од пронг. Ширина на опсегот : 1,7мм. Срцев ореол изопачен прстен. Октомвриски роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.