Диви ентериери 13-16 Zamioculcas zz Live Plant во 5 Бело керамички тенџере, фабрика за куќи
Свеж

Диви ентериери 13-16 Zamioculcas zz Live Plant во 5 Бело керамички тенџере, фабрика за куќи

DEN 0.67

Достапно е за нарачката

Светли вашиот дом со диви ентериери 13-16 "zamioculcas zz во живо растение во бело керамички сад. како централен дел, на мантилот, или на кое било друго место во вашиот дом. Тие можат да додадат природна естетика во кој било декор на стилови, да помогнат во прочистувањето на воздухот, па дури и да ги зајакнат расположенијата и продуктивноста. Не само личен елемент на декор, оваа висока фабрика за зеленило е Совршен подарок за соработник, учител, нов сосед или за годишнина, роденден, или само затоа што. Вие го избирате примателот, а ние ќе го направиме остатокот - нашите живи растенија за испорака го олеснуваат тоа да се направи некој да се чувствува посебен. ZZ растенијата се лесно растение во затворен простор. Само водата кога растението е суво и чувајте го во светла, индиректна сончева светлина (иако ова растение може да толерира и помалку светлина). Избегнувајте нацрти и да го задржите вашето растение помеѓу 65 и 85 степени F. Диви ентериери Растенијата се одгледуваат од експерти кои користат одржливи практики за одгледување. Тие се испорачуваат свежо од нашата стаклена градина користејќи напредни методи за пакување, така што секое растение што го добивате е највисок квалитет. Лесна грижа, вистинско з zz растение. Домаќин за ниско одржување. Фабриката достигнува височина од 13-16 ".

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.