Трговска марка ликовна уметност „летен папагал“ платно уметност од Роберт Фаркас, црн мат, сребрена рамка
Свеж

Трговска марка ликовна уметност „летен папагал“ платно уметност од Роберт Фаркас, црн мат, сребрена рамка

DEN 2601.60

Достапно е за нарачката

Уметник : Роберт Фаркасубјект : животни : современа трговска марка ликовна уметност „летен папагал“ платно уметност од Роберт Фаркас, Црн мат, Сребрена рамка : Уметник : Роберт Фаркас. Предмет : животни. Стил : современ. Тип на производ : Сребрена рамка, црна матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има пастелна илустрација на папагал на бледо розова позадина. Печатење на giclee под акрилик во сребрена рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во сребрена рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.