Подобри домови и градини 12oz лубеница и рузмарин миризлива свеќа со тегла од 2-Вик Омбре тегла
Свеж

Подобри домови и градини 12oz лубеница и рузмарин миризлива свеќа со тегла од 2-Вик Омбре тегла

DEN 335.84

Достапно е за нарачката

Лубеница и рузмари Подобри домови и градини - Оваа стаклена свеќа со омбре засолниште од 12oz 2 -Вик со дрвена капак од подобри домови и градини е исполнета со специјално изработен парафински восок што се истура за рака за да се создаде конзистентно и пријатно искуство со изгореници. Свеќата дава топла, златна светлина и ја исполнува просторијата со препуштен мирис. Со мириси белешки од свежо исечена, сочна розова лубеница белешки кои се нанесени со бујно страст овошје и црвена рибизла над тревни бел рузмарин, ароматичен лаванда, виолетова босилек и посипување на мелена морска сол . Современиот омбре печатено стакло дизајн е прекрасен за да биде прекрасен за дизајн Користете во најразлични поставки и сигурно е да одговараат и да го надополнат постојниот декор. 12oz 2-Вик тегла свеќа : Оваа свеќа доаѓа во значителен тегла од 12 унца со две фитил Истурете, гарантирајќи конзистентно и пријатно искуство со горење . Стилски дизајн : Современиот замрзнат печатено стакло дизајн, на врвот со дрвен капак, надополнува разни поставки и додава допир на стил на вашиот декор . Дрвен капак : Дрвениот капак не само што додава Декоративен елемент, но исто така помага да се задржи свеќата чиста и го зачувува мирисот кога не е во употреба . топла, златна светлина : кога е осветлена, оваа свеќа испушта топла, златна светлина што ја подобрува пријатната атмосфера на која било просторија . рачно испуштена за Квалитет : Парафинскиот восок е рачно испуштен, обезбедувајќи внимание на деталите и квалитетот во секоја свеќа, што го прави прекрасен додаток на вашиот дом . разноврсен декор : разноврсниот дизајн на замрзнатата печатена стаклена тегла ви овозможува да го поставите во разни поставки , беспрекорно мешајќи се со и подобрување на постојниот декор. Време на горење : Со две фитили и големина од 12 унца, оваа свеќа нуди 40-часовно време на горење, овозможувајќи ви да уживате во поканиот мирис за подолги периоди . Следете ги овие совети за совршено горење : Секогаш исечете го фитил на 1/4 инч Пред да осветлите и да ги задржите остатоците од восочниот базен . Свеќите никогаш не треба да изгорат подолго од 4-часовниот интервал . поставете свеќа на површината отпорна на топлина и да избегнете нацрти . Секогаш изгорете се на очите и гаснејќи пред да заминете простор, не горејте, не гори Во близина на нештата што ги фаќаат и држат подалеку од деца и миленичиња . не изгаснете со вода . Секогаш оставете го восокот да се зацврсти пред да се преиспита, да се допира или да се движи.

Основни својства

Тие исто така купуваат со овој производ.